بازار فروش صنایع دستی

30 ژوئن 2021 34 بازدید

نقش بازارچه ها در فروش صنایع دستی

بازارهای سنتی یک فضای عمومی است، جهت مبادله و داد و ستد و دارایی، نقش اجتماعی و اقتصادی و مذهبی.
موقعیت مکانی اکثر بازارچه‌ها در شهرها نزدیک به مکان های تاریخی، مسجد ها، کاروان سراها است و به این جهت اکثر این بازارچه ها رفت و آمد هستند.
علاوه بر رفت و آمد ساکنین همان منطقه، دارای جذابیت گردشگری نیز می باشند و پذیرای مسافران و توریست ها است .
بازارچه ها معمولاً از بخش‌های مختلفی جان تیمچه ها راه‌های اصلی و فرعی متشکل شده است و همچنین اصناف مختلفی در آن بازار مشغول به فعالیت های تجاری هستند.
یکی از اصنافی که در این بازارچه‌ها بیشتر به چشم می‌خورد، صنایع دستی و هنرهای وابسته به آن منطقه می باشد و با توجه به موقعیت های مکانی بازارچه ها ، توجه توریستها و سرمایه داران و اکثر مصرف کنندگان هنرهای بومی و صنایع دستی به این مکان ها جلب می شود.
بنابراین بازارها با معماری های خاص و اصیل ایرانی و تزیینات همجوار با میراث فرهنگی و اجتماعی در اقتصاد و هنر و به ویژه صنایع دستی بومی ضرورت دارد.
علاوه بر این با توجه به اینکه صنایع دستی ایجاد نقش پویایی در اقتصاد یک منطقه و همچنین جذب گردشگر و توریست دارد و محصولاتی که در حوزه صنایع دستی ساخته می شود به میزان زیادی در زندگی روزمره و اقتصاد هر منطقه تاثیر گذار است .
این موضوع باعث شده است که فعالیت‌های اقتصادی بسیاری از شهرها و یا حتی کشورها مربوط به تولید و فروش صنایع دستی منطقه خود باشد.
صنایع دستی در شرایط فعلی و اقتصادی کشورها با توجه به فواید و مزیت هایی که این صنعت دارا می باشد، خیلی کاربردی است.
ولی با توجه به تحریم ها و شرایط فعلی کشور ما و توجه به اینکه صنایع دستی می‌تواند از نظر اقتصادی برای کشور ما مفید باشد متولیان این امر باید تهسیلات و شرایط مناسبی را برای فعالان هنر و صنعت ایجاد کنند و یکی از راه هایی که می تواند به این امر کمک کند، ایجاد بازارهای فروش برای محصولات و صنایع دستی است.
در بیشتر شهرها بازارچه دارای جاذبه های گردشگری و توریستی میباشد و علاوه بر این خود صنایع دستی نیز به جذابیت این بازارها افزوده می کند و خود محصولات صنایع دستی می تواند به جذب توریست کمک کند.
امید است که بازارچه‌های فراوانی در تمامی شهرهای کشور ایران فراهم شود تا هم کمک به اقتصاد و اشتغال شود و هم با معرفی میراث فرهنگی مان و انتقال سنتها و تاریخ کشورمان به دیگر کشورها با فروش این صنایع در این بازارچه ها به موفقیت برسیم.

اشتراک گذاری

بازار فروش صنایع دستی

صنایع دستی ایران دارای شهرت جهانی است و کارگاه های صنایع دستی ایران را می توان در هر شهری یافت و سازندگان هنرمندان و صنعتگران همیشه به دنبال راهی برای فروش دست سازه های خود هستند و با پیشرفت تکنولوژی و دستیابی ۹۰ درصد مردم به اینترنت موقعیتی خوب برای فروش صنایع دستی به صورت آنلاین فراهم شده است.

مزایای فروش آنلاین.

 1. ایجاد اطمینان برای مشتری.
 2. بهره گیری از مزایای سئو.
 3. ایجاد کسب امتیاز به اعتبار در تمامی زمینه ها.
 4. درآمد در هر فرصت و هر زمان به صورت ۲۴ ساعته.
 5. ایجاد شرایط برای رشد و گسترش کسب و کار.
 6. طراحی سایت از هزینه مالی پایینی برخوردار است.
 7. فراهم کردن مکان فروش داخلی و بین المللی.
 8. امکان اضافه کردن تنوع در دسته بندی کالاها و صنایع دستی.
 9. مدیریت و خدمات رسانی به صورت بهترین شکل به مشتریان.
 10. افزایش سفارشها و بالابردن توان مدیریتی سفارش ها.
 11. نمایش پرطرفدار ترین محصولات صنایع دستی.
 12. با فروش آنلاین خودتان صاحب کسب و کار خودتان هستید و از کارتان درآمد کسب می کنید.
 13. دسترسی راحت به اطلاعات مشتریان.

فروش صنایع دستی.

صنایع دستی با محیط زیست سازگار است زیرا تمام مواد اولیه آن برگرفته از محیط طبیعی ماست.

از آنجا که تعداد کاربران اینترنتی افزایش پیدا کرده اند و بازار فروش آنلاین جای خود را بین مردم باز کرده است، این امر باعث افزایش فروش صنایع دستی شده است و هم اکنون وبسایت های فراوانی در این زمینه به فعالیت مشغول هستند.

شما با فروش محصولات هنری خود از طریق آنلاین به صورت مستقیم و بدون واسطه و با کمترین هزینه ی کمیسیون می توانید، بهترین شرایط را برای فروش محصولات فراهم ساخته و به علاوه با روش فروش اینترنتی نیاز به هزینه پرداخت گمرک ندارید. شما با انتخاب فروش صنایع دستی تان به روش اینترنتی از روش خوب و بهینه استفاده خواهید کرد.

راه اندازی فروشگاه های اینترنتی، اگر می خواهید کارتان را با جدیت ادامه دهید به یک وب سایت نیاز دارید، شما می توانید برای این کار به وب سایت آگهی های مربوط به کالای خود را درج کنید و همچنین با بازدید از وب سایت دیگر همکاران واخبار روز صنایع دستی کار خود رابروز کنید تا درکارتان موفقیت بیشتری را کسب کنید.

فروشگاه هایی که در زمینه فروش صنایع دستی فعال هستند، با ایجاد بستری مناسب برای صنعتگران و هنرمندان فرصت ارتقاء تجربه به روش انتقال تجارب بین همکاران برای آنها فراهم کرده و همچنین فرصت فروش محصولات به بهترین شکل ممکن را نیز برای آنها فراهم می‌کند و فرصتی خرید مطمئن برای خریدار امکان پذیر می سازند و امکان فروش مستقیم و بدون واسطه را برای فروشنده و خرید مطمئن با قیمت مناسب برای خریدار فراهم می سازد.

چگونه صنایع دستی خود را بفروشیم؟

 • برگذاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری و تمدن است.
 • راه دیگر راه اندازی بازارچه ها می باشد ، در آنجا می توانید محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنید.
 • فروش صنایع دستی از طریق سایت هایی چون (دیوار و شیپورو…)
 • فروش از طریق وبسایت نیز یکی از راه های خوب و پیشنهاد شده برای فروش می باشد‌.
 • فروش از طریقه تبلیغات شبکه های مجازی چون اینستاگرام و یا تلگرام .
 • بازاریابی به صورت مستقیم و خانه به خانه.
 • فروش صنایع دستی با کمک دفتر های مجازی تبلیغاتی.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *