مجمع مسی

نمایش یک نتیجه

مجمع مسی قلم دار برای پذیرایی بسیار زیبا و شکیل است و نشان میدهد میزبان با ذوق و سلیقه است و استفاده از آن در چیدمان دکور منزل، میز پذیرایی و میز غذاخوری جلوه سنتی و اصیل به خانه میدهد.

مجمع های بزرگ، سینی های مسی ای بودند که معمولا ظرف های غذا با آن ها به سر سفره آورده می شد.

مجمع مسی کرسی برای استفاده بر روی کرسی مناسب است در گذشته برای شب یلدا از انواع خوراکی و تنقلاتی مانند گردو، کشک، بادام، کشمش و سنجد داخل مجمع قرار میدادند.

مجمع مسی در اصل یک سینی مسی بزرگ مسطح با لبه کوتاه و کنگره دار است که عمق کمی دارد با یک پایه که زیر آن است که برای حمل و پذیرایی شیرنی، میوه و سرو غذا کاربرد دارد.

مجمع مسی قلم کاری قدیمی در گذشته برای مراسم خاص مانند خنچه عروسی و شب یلدا و عید نوروز کاربرد داشته که داخل آن را با شیرینی و میوه پر میکردند و در حال حاظر نیز رواج پیدا کرده است.

قیمت سینی مجمع بزرگ بر اساس طرح قلمزنی و چکش کاری داخل آن و همچنین سایز و وزن آن محاسبه میشود.

مجمع مسی بزرگ از نظر وزنی بسیار سنگین و ضخیم است قیمت مجمع مسی بزرگ در مقایسه با قیمت مجمع استیل گرانتر است اما مجمع ساخته شده از مس قابل شستشو، مقاوم در برابر ضربه بوده و برای سلامت بدن بسیار مفید است حتی از نظر بصری به دلیل درخشش و زیبایی رنگ مسی آن ارزشمندتر و قیمت سینی مجمع بزرگ بیشتر است.

مجمع مسی قدیمی در دو مدل مسی رنگ و نقره ای رنگ با روکش قلع در سایت موجود موجود است و در صورتی که داخل مجمع قلع شده باشد میتوانید برای سرو غذای داغ مانند پلو و … استفاده نمایید.

مجمع مسی کوچک پایه دار در سایت موجود است داخل سینی طرحهای زیبا دارد و بسیار براق است این مجمع مسی با ظاهر دلنشینش علاوه بر میوه خوری می تواند انتخابی مناسب و اصیل برای میز غذا به عنوان سینی پلو نیز باشد پایه مسی زیر ظرف، آن را برای قرار دادن روی میز مناسب کرده است و در دوطرف آن دو دسته ی متحرک مسی برای جا به جا کردن آسانتر ظرف تعبیه شده است.

مجمع علاوه بر ظاهری شکیل و زیبا، حال و هوای سنتی را نیز برای انسان تداعی می کند این میوه‌ خوری مسی نمادی از هنر ناب دست هنرمندان ایرانی و یک ظرف زیبا، کاربردی و اصیل است که برای یک پذیرایی کاملا ایرانی طراحی شده است این مجمع را علاوه‌ بر آنکه می‌توان با ظروف مسی دیگر ست کرد، به تنهایی نیز در وسط میز به عنوان یک ظرف دکوری جلوه ای بسیار زیبا دارد.

سینی مجمع کوچک با طرح و نقوش سنتی دارد، به عنوان یک ظرف پذیرایی زیبا شما را به میزبانی خوش ذوق تبدیل می کند رنگ تمام قسمت های مجمع مسی رنگ است و قسمت داخلی با طرح های سنتی به شکلی زیبا حکاکی شده است.