قابلمه مسی

نمایش یک نتیجه

آشپزی در قابلمه مسی

واژه مس در کتاب مقدس قران و احادیث مختلف بارها تکرار شده است که در حال حاظر تحقیقات علمی و طب سنتی اهمیت این موضوع را اثبات کرده است.

ظرف در آشپزی یکی از مهمترین عوامل مهم و موثر در بهتر شدن آشپزی می باشد.

حتی میتواند در طمع و پخت غذا موثر باشد و در خوشمزه شدن غذا بسیار موثر باشد مدت زمانی هست که افراد زیادی پخت و پز در قابلمه مسی را توصیه میکنند اما باید ببینید که پختن غذا در این ظروف تا چقدر مفید می باشد.

پخت غذا در قابلمه مسی بسیار لذت بخش می باشد و مس به دلیل رسانا بودن حرارت را در تمامی بخش های قابلمه پخش کرده و طبخ ما به راحتی صورت میگیرد و غذا بسیار طمع بهتری پیدا میکند.

اگر شما تجربه پخت در قابلمه مسی را داشته باشید میفهمید که طمع غذا در این ظروف واقعا متفاوت است و استفاده از این ظروف در مدت زمان بالای یک هفته اثرات جالبی برای بدن انسان دارد.

هر چه به عقب تر برویم ایرانیان بیشتر از این فلزات در ظروف خود استفاده میکردند و به خواص درمانی مس آگاه تر بوده اند و همیشه ظروف های خود را از مس می ساختند.

طرح های متفاوت قابلمه مسی خمره ای و کماجی و حالت دیگ در فروشگاه آذین گالری به فروش میرسد و میتواند جای ظروف پلاستیکی را بگیرد.

غذای سرد یا گرم در ظروف مسی هیچ خطری ندارد ولی در ظروف های پلاستیکی مواد سمی تولید میکند که برای بدن ضرر دارد.

ظروف پیشنهادی طب جدید

از نظر طب جدید ظرف های شیشه ای و پیرکس جز بهترین ظروف هستند چون با غذا هیچ واکنشی نشان نمیدهند ولی بقیه ظروف به خاطر جنس فلز بودن آنها هر کدام یک آلیاژ داشته و با مواد غذای مختلف واکنش های متفاوتی نشان میدهند.

آلیاژ های که از آن ظروف تهیه میشود شامل آلومینیومی , مسی , چدن , تفلن , ملامین و …. که این فلزات هنگام پخت غذا مقداری از آنها وارد غذا می شود.

نظر بزرگان طب قدیم در مورد مس

همانطور که میدانید بو علی سینا یکی از دانشمندان و پزشکان طب سنتی است و بسیار معروف و مشهور است.

بو علی سینا در مورد مس میگوید مس مزاج گرم و خشکی دارد و مصرف خوراکی مس و استفاده ان بر روی بدلیجات تزئینی باعث سیاهی مو می شود.

گوشت های زائد را میخورد و از پیدایش عفونت و غده ها در بدن جلوگیری میکند در طب سنتی ظروف سفالی و لعابی و گلی بهترین ظرف ها هستند.

فواید قابلمه و ظروف مسی

پخش و نگهداری حرارت در ظروف مسی بهتر از باقی ظروف ها انجام میشود و یکی از دلیل خوش طمع شدن غذا به دلیل بهتر پخش شدن حرارت می باشد.

مس برای فرایند خون سازی بدن بسیار موثر است و به رفع کم خونی کمک میکند و یکی از دلایل مهم پخت غذا در این ظروف رفع کم خونی است.

یکی از فواید این ظروف سرعت پخت و پز در این وسایل بیشتر از فلزات دیگر است.

غذاهای که سرخ کردنی هستند وقتی در تابه مسی پخته میشود ترد تر میشود و خورشت های ایرانی مانند قرمه سبزی و قیمه هم در قابلمه مسی بهتر جا می افتد.

پزشکان به کسانی که به درد مفاصل دچار شده اند وسایل مسی را پیشنهاد میدهند حتی داشتن دستبند مسی که میتواند کمبود یون های مسی در خون را تامین میکند که تماس مس با مچ دست باعث کاهش درد مفاصل میشود.

در گذشته فلزی کفگیر شکل از جنس آهن به داخل قابلمه مسی می انداختند که به آن حسوم گفته میشد و همیشه باید هنگام پخت غذا به داخل دیگ یا قابلمه می انداختند.

علت این کار برای مردم نامعلوم بود فقط میدانستند که این کار بسیار خوب است.

ولی من برای شما توضیح میدهم چرا ؟ کمبود مس در بدن شما باعث می شود که شما همیشه احساس رخوت خواب آلودگی و کسلی بکنید و مدام خمیازه بکشید.

در جریان باشید که هیچ قرصی به عنوان قرص مس و قرص آهن که به خورد ما میدهند وجود ندارد که فقط شامل ملوکول آهن هست یون مس و یون های که برای خون ما نیاز است از خود فلز مس به بدن میرسد.

در شهر های شمالی ایران در قابلمه خورشت فسنجان یک نعل اسب آهنی یا یک تکه آهن می اندازند تا رنگ کاملی به خود بگیرد با این کار یون های زیادی از آهن آزاد میشود که به شدت برای سلامتی بدن مفید است.

اگر دقت بکنید مردم مازندرانی در حد 0 درصد دچار بیماری های خونی میشوند.

استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

همه ما قطعا با دیدن ظروف مسی خاطراتی از گذشته برایمان تداعی می شود ظروف مسی در گذشته ای نه چندان دور در آشپزخانه هایمان استفاده می شد و قابلمه مسی قدیمی در هر خانه ای یافت می شود ولی متاسفانه با آمدن ظروف جدید کنار گذاشته شده اند.

اما این پایان ماجرا نیست و چند سالی است که مردم با آگاه شدن از فواید ظروف مسی برای بدن و اطلاع از مضرات قابلمه های تفلون و چدن و آلومینیوم دوباره به سمت استفاده از ظروف مسی و پخت غذا درقابلمه مسی روی آوردند.

قابلمه و تابه از ظروف اصلی درهر خانه ای هستند و از آنجاییکه مواد مورد نیاز بدن ما از طریق غذاهایی که می خوریم تامین می شوند پس ظروفی که برای پخت و پز استفاده می کنیم تاثیر بسزایی در سلامتی ما دارند و استفاده از ظروف مسی برای پخت و پز را بسیاری از پزشکان توصیه می کنند .

طرز پختن غذا در ظروف مسی به این شکل می باشد که باید با حرارت ملایم باشد به این دلیل مکه انتفال حرارت در ظروف مسی به سرعت انجام می شود ، روش نگهداری قابلمه مسی هم به این صورت می باشد که برای شست و شو ی داخل قابلمه از خاکستر نرم و تاید دستی استفاده کنید.

از شست و شو با شوینده هایی که قدرت شویندگی بالا دارند خودداری نمایید برای تمیز کردن سطح بیرونی قابلمه هم از ترکیب سرکه و نمک استفاده کنید.

7 غذای که نباید در قابلمه مسی بخورید

اگر قابلمه مسی شما خوردگی یا اسیب دیدگی در بدنه داخلی خود دارد و لعاب قلع آن تراشیده شده است باید این موارد از غذاها را درون آن مصرف نکنید که در زیر نوشته شده است زیرا خواص اسیدی و بازی دارند.

پخت گوشت – گوجه – چغندر – آلو – جوشاندن سرکه – آبغوره – آب نارنج توصیه نمیشود.

تشخیص قابلمه مسی اصل

هر کالای که طرفدار زیادی داشته باشد قطعا راهی برای افراد سودجو را باز میکند و با تقلب برای جذب منافع دست به اقدامات غیر استانداد میزنند و ادقامی از فلز برنج و مس را به شکل ظرف مس در اورده و به مردم می فروشند.

ظروف های مسی اصل اکثر تولیداتش در زنجان است و رنگ آن سرخ و شفاف می باشد در حالی که رنگ وسایل مسی تقلبی زرد رنگ است و حالت مات دارد البته که تشخیص اصل و تقلبی بودن کار یک استاد متبحر و قدیمی در این کار است.

شستشو و جلا دادن ظروف مسی

ظروف مسی را در ماشین ظرفشویی قرار نداده و آنرا بصورت دستی و با استفاده از پودرو اسکاچ نرم شستشو نمایید و از کشیدن سیم ظرفشویی در داخل آن خودداری کنید ، سیم ظرفشویی یا هرچیز مشابهی که نرم نباشد لایه داخلی این ظروف (لایه قلع اندود شده به رنگ سفید) را از بین می برد .

حقیقتی که در مورد ظروف مسی وجود دارد این است که بعد از مدتی کدر می شوند ، پس برای برق انداختن آنها اشتباها از سایش استفاده نکنید اما هر چند وقت یکبار می توانید با ترکیبات ساده و طبیعی ظروف مسی تان را درخشان کنید ،با ترکیب آب لیمو و سرکه یا جوش شیرین ماده ای خمیری شکل تهیه کنید و با یک اسفنج نرم ظروف مسی را برق بیاندازید.

بسیاری از آشپزهای حرفه ای، ظروف مسی را انتخاب می کنند زیرا حرارت را به‌خوبی و به ‌طور یکسان پخش می‌کند و باعث خوشمزه‌ تر شدن و به اصطلاح جا افتادن غذا می‌شود ، ظروف مسی از دیرباز نیز به دلیل قلع اندود شدن سطح داخلی شان و به توصیه ی بسیاری از پزشکان بهترین فلز برای طبخ غذا و حفظ سلامت و بهداشت غذا می باشند .