قابلمه مسی

نمایش یک نتیجه

پخت غذا در قابلمه مسی بسیار لذت بخش می باشد و مس به دلیل رسانا بودن حرارت را در تمامی بخش های قابلمه پخش کرده و طبخ ما به راحتی صورت میگیرد و غذا بسیار طمع بهتری پیدا میکند.

اگر شما تجربه پخت در قابلمه مسی را داشته باشید میفهمید که طمع غذا در این ظروف واقعا متفاوت است و استفاده از این ظروف در مدت زمان بالای یک هفته اثرات جالبی برای بدن انسان دارد.

هر چه به عقب تر برویم ایرانیان بیشتر از این فلزات در ظروف خود استفاده میکردند و به خواص درمانی مس آگاه تر بوده اند و همیشه ظروف های خود را از مس می ساختند.

طرح های متفاوت قابلمه مسی خمره ای و کماجی و حالت دیگ در فروشگاه آذین گالری به فروش میرسد و میتواند جای ظروف پلاستیکی را بگیرد.

غذای سرد یا گرم در ظروف مسی هیچ خطری ندارد ولی در ظروف های پلاستیکی مواد سمی تولید میکند که برای بدن ضرر دارد.

مشخصات ، قیمت و خرید قابلمه مسی

قابلمه مسی لبه دالبری با قطر 26 سانتی متر و عمق 12 سانتی متر و وزنی در حدود 1760 گرم ساخته ی دست هنرمندان اصفهانی می باشد این قابلمه 6 تا 8 نفره می باشد لبه های قابلمه به شکل هنرمندانه دالبری کار شده است قابلمه دارای دو دسته ی برنجی گوشواره ای متحرک در طرفین برای راحتی در حمل می باشد ، در قابلمه مسی است و روی آن نیز یک دسته ی کوچک ثابت وجود دارد سطح داخلی قابلمه برای جلوگیری از ورود بی رویه ی مس به غذا با قلع اصل سفیدکاری شده است سطح بیرونی قابلمه هم چکش کاری شده است .

فواید پختن غذا در قابلمه مسی

فلزمس به علت خاصیت شکل‌پذیری و چکش‌خواربودن از قدیم در ساخت ظروف استفاده می شده است حرارت در ظروف مسی به‌خوبی پخش می‌شود و این موضوع باعث خوشمزه تر شدن غذا و به اصطلاح جا افتادن غذا می شود ، غذا درون ظروف مسی مدت طولانی تر گرم می ماند ،از فواید پخت برنج در قابلمه مسی هم این است که آهن غذا از این راه تامین می شود و برای سلامتی و رشد کودکان نیز بسیار موثر است و به این منظور قابلمه مسی برای نوزادان نیز در سایزهای کوچکتر و سبکتر نیز موجود می باشد .

استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

همه ما قطعا با دیدن ظروف مسی خاطراتی از گذشته برایمان تداعی می شود ظروف مسی در گذشته ای نه چندان دور در آشپزخانه هایمان استفاده می شد و قابلمه مسی قدیمی در هر خانه ای یافت می شود ولی متاسفانه با آمدن ظروف جدید کنار گذاشته شده اند اما این پایان ماجرا نیست و چند سالی است که مردم با آگاه شدن از فواید ظروف مسی برای بدن و اطلاع از مضرات قابلمه های تفلون و چدن و آلومینیوم دوباره به سمت استفاده از ظروف مسی و پخت غذا درقابلمه مسی روی آوردند .
قابلمه و تابه از ظروف اصلی درهر خانه ای هستند و از آنجاییکه مواد مورد نیاز بدن ما از طریق غذاهایی که می خوریم تامین می شوند پس ظروفی که برای پخت و پز استفاده می کنیم تاثیر بسزایی در سلامتی ما دارند و استفاده از ظروف مسی برای پخت و پز را بسیاری از پزشکان توصیه می کنند .
طرز پختن غذا در ظروف مسی به این شکل می باشد که باید با حرارت ملایم باشد به این دلیل مکه انتفال حرارت در ظروف مسی به سرعت انجام می شود ، روش نگهداری قابلمه مسی هم به این صورت می باشد که برای شست و شو ی داخل قابلمه از خاکستر نرم و تاید دستی استفاده کنید و از شست و شو با شوینده هایی که قدرت شویندگی بالا دارند خودداری نمایید برای تمیز کردن سطح بیرونی قابلمه هم از ترکیب سرکه و نمک استفاده کنید .

خرید قابلمه مسی

فروشگاه صنایع دستی آریا گالری در شهر اصفهان واقع شده که فروش اینترنتی انواع ظروف مسی و قابلمه مسی در سایز و طرح های مختلف را در بهترین قیمت برای شما عزیزان فراهم کرده است چنانچه قصد خرید قابلمه مسی کوچک ، خرید قابلمه مسی اصفهان ، خرید قابلمه مسی اصفهان ، خرید قابلمه مسی زنجان ، خرید قابلمه مسی قدیمی ، خرید قابلمه مسی چکشی را دارین از سایت ما دیدن فرمایید.

قابلمه مسی قیمت

قیمت قابلمه مسی کیلویی و بر اساس وزن قابلمه محاسبه می شود .