سفره قلمکار برای هفت سین

نمایش یک نتیجه

استفاده از سفره های قلمکار حال و هوای متفاوتی به محل زندگی شما می دهد، سفره های قلمکار امروزی معمولا نقش های اسلیمی دارند و از پنبه ساخته می شوند رنگ این سفره ها به وسیله ی رنگرزی با پوست انار تثبیتمی شود، در دوره های مختلف تاریخ استفاده از چاپ قلمکار در بین مردم ما رواج بسیاری داشته است و استادکاران ایرانی با چوب گلابی و زالزالک و به کمک رنگ های طبیعی روی پارچه ها نقاشی می کردند همچنین حاشیه های کنار پارچه زیبایی آن را دو چندان میکند.

فروش سفره قلمکار اصفهان

تولید و فروش طرح ها و رنگ های متفاوت و جدید رومیزی و سفره قلمکار اصفهان با کیفیت اعلا با نقوش منحصر به فرد به شرط تضمین ثبات رنگ در سایزهای مختلف به صورت مستطیل، مربع و گرد در فروشگاه صنایع دستی آریا گالری انجام میشود برای اطلاع از قیمت رومیزی سنتی اصفهان از این صفحه بازدید فرمایید.

اخیرا فروش پارچه قلمکار در تهران رواج زیادی پیدا کرده است زیرا سفره و پارچه قلمکار با طرح سنتی خود ، زیبا و خیال انگیز است و تلفیق ذوق و هنر ایرانی و صنعت است.

سفره قلمکار گرد با طرح بته جقه از پرفروشترین هنر و صنایع دستی اصفهان است که برای رومیزی بسیار کاربرد دارد.

سفره پارچه ای سنتی جای خود را خانه های ایرانی باز کرده است و در چیدمان و دکوراسیون منزل بسیار زیبا و چشم نواز است.
قیمت رومیزی سنتی اصفهان بر اساس سایز آن متفاوت است به عنوان مثال سفره 80cm و یک متری برای میزهای 4 نفره مناسب است و سفره 1 متر در 1.5 برای میزهای 6 نفره و 8 نفره کاربرد دارد.

داشتن یک رومیزی قلم کاری اصفهان بر روی میز ناهار خوری آشپزخانه یا میز پذیرایی به محافل خانوادگی حال و هوای سنتی داده و باعث آرامش اعضای خانواده میشود.

سفره قلمکار اصفهان قیمت مناسبی دارد و حتی میتوانید برای خرید نان به جای پلاستیک استفاده نمایید و سلامتی خود و خانواده خود را تضمین نمایید.

نحوه شستن سفره قلمکار

بهتر است شستشوی پارچه قلمکار در آب سرد یا 30 درجه سانتی گراد و با مواد شوینده ای که سفید کننده ندارد مانند شامپو، مایع لباسشویی یا مایع ظرفشویی انجام شود اگر بخواهید عمر ریشه های پارچه بیشتر شود با دست بشویید و با شوینده های قوی و ماشین لباسشویی شسته نشود.

شستن با آب و شامپو و دست باعث افزایش عمر پارچه میشود.

از لحاظ مرغوبیت رنگ و پارچه از شرایطی بهرمند است که موجب میشود در صورت استفاده و شستشو کمترین و یا به عبارتی هیچ تغییری در کیفیت و ظاهر آثار ایجاد نشود تا اینکه مطلوبیت بافت و جلای رنگ محصولات کاملا حفظ شود، بنابراین با وجود نتایج مطلوب حاصل از آزمایش پارچه های قلمکاری در شرایطی بسیار سخت (آب جوش و شوینده های قوی) توصیه میشود به منظور حفظ حداکثری ارزش این هنر به موارد زیر هنگام شستشو توجه گردد:

– تا حد ممکن شستشو توسط دست صورت گیرد؛

– حداکثر در آب 30 درجه سانتی گراد شستشو انجام شود؛
– ترجیحا از رنگین شویه ها و یا شامپو به منظور شوینده استفاده شود (از سفیدکننده ها و یا شوینده های قوی جهت آسیب نرسیدن به بافت الیاف طبیعی استفاده نشود)؛
– هنگام اتوکشی، حرارت متوسط انتخاب شود.