نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
میناکاری برروی مس

هنر میناکاری بر روی مس

میناکاری اصفهان روی مس از هنرهای محبوب علاقه مندان به صنایع دستی ایرانی است هنر میناکاری یکی از زیباترین هنرهای صنایع دستی کشور ماست و امروزه میناکاری ایران اصفهان جایگاه اول را در این زمینه دارد. در این مقاله ما به شرح توضیحاتی درباره این هنر بخصوص میناکاری در اصفهان، میناکاری اصفهان روی مس، خرید و فروش محصولات میناکاری می­پردازیم.

انواع میناکاری اصفهان هنر دست هنرمندان این شهر است اگر شما هم تا به حال ظروف میناکاری اصفهان را دیده اید و به این هنر پر از ظرافت و زیبایی علاقه دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

اگر شما تا به حال ظروف میناکاری اصفهان را ندیده اید، در توضیح این اثر هنری زیبا باید بگویم که گفته میشود این هنر آتش آتش و خاک است هنر میناکاری شامل رسم طرح های برجسته، خلاقانه و متفاوت بر روی ظروف با متریال مس، نقره و طلا میباشد. البته امروزه بیشتر میناکاری را بر روی ظروف مسی انجام میدهند که نسبت به نقره و طلا رواج بیشتری دارد. رسم این طرح ها برای میناکاری ظروف معمولا با ابزاری به نام قلم سفید انجام میشود.

به گفته کارشناسان تاریخچه این هنر از صنایع دستی به پنج هزار سال پیش میرسد و این هنر کاملا ایرانی میباشد. حتی بنابر تحقیقاتی سابقه آن به دوره اشکانیان و ساسانیان برمیگردد و شروع این هنر زیبا از ایران بوده و سپس در سایر کشورها رواج یافت.

در آن زمان ها نیز برای دادن جلا و زیبایی به ظروف و حتی زیورآلات به رسم نقوش زیبا روی آنها میپرداختند. فروش میناکاری در تهران نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده است.

براستی میناکاری سوغات اصفهان است امروز در شهر زیبای اصفهان کانونی برای میناکاری هست که اسانید برجسته ای دارد که به تدریس این هنر ظریف ایرانی میپردازند. روند میناکاری اصفهان روی مس به این صورت است.

میناکاری روی مس
میناکاری روی مس

که ابتدا زیرساخت مسی موردنظر را میسازند و ظرف موردنظر برای میناکاری روی آن لعاب کاری به رنگ سفید آنجام میدهند. بعد این مرحله طرح توسط هنرمند کشیده و با رنگهای آبی، لاجوردی و … رنگ کاری میشود. میناکاری در نقاط دیگر کشور انجام میشود اما میناکاری اصفهان بهترین و بالاترین کیفیت از این کار ار ارائه میدهد. قیمت میناکاری اصفهان ارزان و برای اکثر مشتریان مناسب است.

میناکاری سنتی اصفهان در خارج از کشور نیز علاقه مندان زیادی دارد. شما به آسانی میتوانید محصولات میناکاری را از جمله ظروف آن را خرید و فروش کنید فروشگاه هایی در این زمینه هست که در نقاط مختلف کشور که به صورت عمده و تکی ظروف زیبای میناکاری را میفروشند.

جزء فروشگاه های فیزیکی به صورت آنلاین هم وبسایتهایی هستند که ظروف میناکاری را میفروشند و شما با یک جستجوی ساده کلمه میناکاری میتوانید به لیستی از این وبسایتها برسید و به صورت آنلاین خرید کنید. پیشنهاد ما به شما این است که این ظروف با ارزش و چشم نواز بهترین گزینه برای هدیه دادن به دوستان و عزیزانتان است. حتی برای دکوراسیون یک خانه به سبک ایرانی نیز انتخاب عالی میباشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *