نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
فواید ظروف مسی

فواید ظروف مسی

خواص و فواید خوردن غذا در ظروف مسی
مس ماده ضروری بدن است و باعث به وجود آمدن گلبول های قرمز می شود و نوشیدن آب در ظروف مسی باعث تقویت پوست و مو و مفاصل می گردد.
تحقیقات علمی نشان می دهد که ، مقدار کمی مس در بدن، تاثیر مثبتی بر سلامتی بدن داشته باشد ؛برخی فواید به شرح زیر است :
افزایش سلامت پوست
تقویت مو
کمک به طحال و کبد:
بهبود سلامت قلبی عروقی :
تحریک مغز
تسکین و آرامش مفاصل:
مس، یک ماده معدنی ضروری در تمام بافتهای بدن است ؛ مس و آهن ،باعث تشکیل گلبول های قرمز می شوند. مس ،همچنین کمک می کند تا رگ های خونی، اعصاب، سیستم ایمنی بدن و استخوان ها سالم بمانند.
نه تنها قابلمه ها و تابه های مسی در آشپزخانه جذاب هستند.مس هدایت کننده و منتقل کننده عالی برای گرما است و برای پخت و پز در میزان بالا، بسیار خوب است ؛
ظروف غذا در خوشمزه شدن غذا بسیار اهمیت دارد و یکی از موثرترین عوامل موفقیت در آشپزی است.
مقدار مس در بدن یک فرد سالم بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی گرم تخمین زده شده است. مس به طور وسیعی در طبیعت پخش و توزیع شده است.

می‌دانیم که بدن انسان مخصوصا مغز، برای سلامت و نشاط به میلیارد‌ها یون مس و نسبت کمتری از یون آهن نیاز دارد و از آنجا که مس به عنوان سومین ماده معدنی در داخل بدن تولید نمی‌شود، بنابراین باید از طریق منابع خارجی وارد بدن گردد. پختن غذا درون ظروف مسی به همراه وجود آهن، این مقدار یون مس و آهن را تأمین می‌کرد تا از طریق غذا وارد بدن گردد.

در واقع این یک روش طبیعی برای مقابله با کم خونی بود، زیرا یون‌های آهن از طریق حسوم آهنی در غذا وارد می‌شد کم خونی ناشی از فقر آهن را برطرف می‌کردند، یون مس نیز باعث جلوگیری از احساس کسالت و افسردگی در وجود انسان است.
مضرات پخت غذا در ظروف مسی
یکی از نشانه های مسمومیت بر اثر وجود بیش از اندازه مس در بدن بی اشتهایی و کم اشتهایی است. اگر مس، بیش از اندازه مورد نیاز برای بدن در بدن وجود داشته باشد موجب اختلال مغز می شود که باعث ایجاد اشتها در انسان می باشد.

فواید ظروف مسی
فواید ظروف مسی

سفید کردن داخل ظروف مسی
ترکیب سرکه و نمک
جوشاندن در محلول سرکه و نمک
لیموترش
نمک، آرد و سرکه
سید سولفوریک
ترکیب سرکه و نمک

تشخیص ظروف مسی اصل
ممکن است تصمیم بگیرید خودتان ظروف مسی را بسنجید و اصالت آن ها را مشخص نمایید. اولین گام توجه به ویژگی های ظاهری است ظروف مسی اصل دارای بدنه ای به رنگ سرخ و درخشان هستند که نشان دهنده خلوص مس به کار رفته در آن ها می باشد. در مقابل ظروف مسی تقلبی اند دارای بدنه ای به رنگ زرد و مات هستند.
وجود بیش از اندازه مس در بدن می تواند باعث ایجاد بیماری های ذهنی مانند شیزوفرنی، استرس و اضطراب و نوسانات شدید روحی شود.
بی خوابی یکی دیگر از شایع ترین نشانه ها و علائم این نوع از مسمومیت است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *