نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
تمیز کردن ظروف برنجی

تمیز کردن ظروف برنجی

برای تمیز کردن ظروف برنجی سطوح خارجی این ظروف میتوان از ترکیب سرکه انگور طبیعی و نمک استفاده کرد حتما توجه کنید که قاشق های برنجی با مواد اسیدی واکنش میدهد بنابر این پس از استفاده آن را به خوبی شسته و خشک کنید در صورتی که این ظروف دچار تغییر رنگ شدند نیز با سیم ظرفشویی سفت و خشن و ترکیب نمک و سرکه و مایع ظرفشویی آن را تمیز کنید.

ظروف برنجی آلیاژی از روی، مس و سایر فلزات است که به علت دوام، ظرافت و انعطاف پذیری از تمدن های باستان تا به امروز مخصوصا برای ساخت ظروف مورد توجه بوده است با این حال ظروف برنجی به علت جذب خاک و چربی به مرور زمان کدر و تیره می شوند.

تمیز کردن ظروف برنجی
تمیز کردن ظروف برنجی

اولین مرحله برای تمیز کردن ظرف برنجی یا تمیز کردن ظروف ورشو، پاک کردن گردوخاک و چربی آن با یک دستمال نرم است سپس یک پارچه ی پنبه ای را به مخلوطی از مواد شوینده مایع و آب آغشته کرده و سطوح ظرفتان را با آن تمیز کنید در ادامه با آب و یک پارچه ی تمیز تمامی مواد شوینده را از روی سطح ظرف پاک کرده و ظرفتان را خشک کنید.

برای برق انداختن ظروف برنجی قبل از جلا دادن ظرف اطمینان حاصل کنید که تمامی لکه های روی ظرف تمیز شده باشد انواع مختلفی از جلادهنده های صنعتی برای ظروف برنجی در بازار وجود دارد اما شما می توانید با یک لیمو جلادهنده ی خانگی داشته باشید.

برای داشتن جلادهنده ی خانگی یک لیمو را نصف کنید و آب یکی از تیکه های آن را درون یک کاسه ی کوچک بریزید. سپس به آن یک قاشق چایخوری نمک و یا جوش شیرین اضافه کنید. سپس با یک دستمال نرم خمیر را روی سطح ظرف بمالید در ضمن برای تمیزکردن گوشه می توانید از یک مسواک نرم استفاده کنید.

برای ظروف برنجی پاک کننده های صنعتی سازگار با محیط زیست زیادی وجود داردکه بدون آسیب رساندن به این ظروف، باعث از بین بردن لکه ها و براق شدن سطوح می شود. همچنین سرکه و آمونیاک نیز در تمیز کردن ظروف برنجی عتیقه بسیار کاربرد دارد روش کار به این صورت است که ظرفتان را برای یک ساعت درون سرکه و یا آمونیاک قرار دهید.

اگر شما مایلید که از پاک کننده های خانگی برای تمیز کردن ظروف برنجی استفاده کنید ما چند ماده ی طبیعی که برای اینکار مناسب است را به شما معرفی می کنیم.

تمیز کردن ظروف برنجی
تمیز کردن ظروف برنجی

اولین مورد سس گوجه فرنگی است. با یک پارچه ی نرم، سس را روی سطح مورد نظر بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با یک پارچه ی مرطوب آن را پاک کنید در نهایت ظرفتان را بشویید و به طور کامل خشک کنید.
اسید لاکتیک موجود در ماست باعث از بین رفتن لکه ظروف برنجی می شود سطح ظرف را با ماست بپوشانید و اجازه دهید تا خشک شود سپس آن را با آب بشویید و در نهایت با یک پارچه ی تمیز خشک کنید.
استفاده از نمک و سرکه ابتدا سرکه را روی تمامی سطوح ظرفتان بریزید و در ادامه نمک را روی آن بپاشید سپس یک پارچه را به سرکه آغشته کرده و بر روی سطوح بمالید. زمانیکه سطحتان کاملا براق شد ظرف را با آب شستشو داده و سپس خشک کنید.

از این روش ها برای تمیز کردن سماور طلایی برنجی و دیگر ظروف برنجی استفاده نمایید و از سیاه شدن وسایل برنجی پیشگیری نمایید همچنین برای دریافت محلول براق کننده سماور با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *