نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
ظروف مسی برای نوزاد

ظروف مسی برای نوزاد

ظروف مسی برای نوزاد برای پخت غذای کمکی بسیار مناسب است فقط شرط آن اینست که لایه قلع داخل قابلمه سالم باشد و از ساییدن و ایجاد خراش اجتتاب نمایید به دلیل اینکه چنانچه قلع داخل ظرف از بین برود میزان مس بیش از اندازه وارد غذای نوزاد میشود که باعث بیش فعالی در کودکان و عوارض دیگر می‌شود.

به گفته متخصصین تغذیه پوشاندن ظروف مسی با قلع یا سایر مواد خوب است، اما باید مراقب بود که حتی ظروف قلع‌ اندود با کوچک‌ترین خراش قلع‌شان از بین می‌رود و موجب آزاد شدن مس در غذا خواهد شد به همین دلیل در نگهداری این ظروف باید دقت کرد و در صورت خراشیدگی برای سفید کردن مس به مسگری ها مراجعه بفرمایید.

ظروف مسی برای سیسمونی

قابلمه سیسمونی مسی از جنس مس مرغوب است که بر روی بدنه با چکش ضرباتی منظم و یکنواخت به دست صنعتگران زنجانی ایجاد شده و سطح داخلی آن قلع اندود شده و مناسب برای پخت و پز انواع غذاها برای کودکان می باشد.

سرویس قابلمه مسی نوزادی
سرویس قابلمه مسی نوزادی

ظرف طبخ غذای کودک باید از بقیه قابلمه ها جدا و فقط مخصوص طبخ غذا برای کودک باشد ظرف استیل برای پخت غذای کودک مناسب نیست زیرا استیل یون منفی دارد ظروف آلومینیومی و ظروف چدنی به دلیل داشتن عناصر و فلزات سنگینی که روی سیستم عصبی اثر سوء می گذارند، توصیه نمی شوند. قابلمه پیرکس نوزاد نیز انتخاب خوبی است اما بهترین ظرف برای تهیه غذای نوزاد و هم بزرگسالان انواع ظروف مسی هستند.

قابلمه مسی سیسمونی که داخل آن با قلع پوشش داده شده است و سطح خارجی آن دارای نقشی زیبا می باشد و یک هدیه ارزشمند برای کودکان می باشد قابلمه سیسمونی مسی طرح دار تولید شده در زنجان بهترین انتخاب برای سرویس سیسمونی مسی می باشد این قابلمه به دلیل قلع اندود شدن در سطح داخلی آن جهت طبخ هر گونه غذا برای کودک مناسب می باشد.

قابلمه مسی نوزادی
قابلمه مسی نوزادی

علت جوشاندن شیر در ظروف مسی چیست؟

مس با غذاهای اسیدی واکنش می دهد و به این خاطر ظروف مسی را معمولا با لایه ای از یک فلز دیگر مثل قلع می پوشانند تا از ورود مس به غذا به صورت مستقیم جلوگیری شود برای استفاده از ظروف مسی برای اولین بار از روش جوشاندن شیر در ظرف مسی استفاده کنید.

تشخیص ظروف مسی اصل کار آسانی است برای اینکه تفاوت مس و آهن را متوجه شوید بهتر است از یک آهنربا استفاده کنید همچنین رنگ مس شفافیت و جلای خاصی دارد و بسیار درخشان است.

مس یکی از مواد معدنی کمیاب ضروری است که برای سلامت بدن حیاتی می باشد مس دارای خواص ضدمیکروبی، ضد سرطانی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی بوده و به خنثی کردن سموم کمک می کند.

پخت برنج در قابلمه مسی باعث خوشمزه شدن و سلامتی غذا میشود مصرف غذا در ظروف مسی اگر بیش از حد باشد موجب وارد شدن مس به بدن می‌شود و در دراز مدت موجب عوارضی مانند بی‌خوابی و بیش فعالی در کودکان می‌شود از آن طرف هم کمبود مس در بدن بیماری‌هایی را ایجاد می‌کند پس بهترین کار اینست که از ظروف مسی برای غذای نوزاد استفاده نمایید اما به قلع داخل ظرف مسی خود توجه کنید و در صورتی که لایه سفید رنگ داخل آن به قرمز تبدیل شد برای سفیدکاری به مسگری ها مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *