نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نگهداری آب در ظروف مسی

نگهداری آب در ظروف مسی

دلایل نگهداری آب در ظروف مسی چیست؟ چرا مردم قدیم آب را داخل ظروف مسی نگهداری میکردند؟

مس ماده ضروری بدن است و باعث به وجود آمدن گلبول های قرمز می شود و نوشیدن آب در ظروف مسی باعث تقویت پوست و مو و مفاصل می گردد، همچنین مس دارای خواص ضد سرطانی و ضد التهابی و آنتی اکسیدان و ضد میکروب است (موجودات ریز مانند جلبک، قارچ انگلی، گولک، باکتری‌های مضر موجود در آب را از بین می‌برد) و نوشیدن آبی که از شب قبل در پارچ مسی نگهداری شده، در اول صبح باعث افزایش متابولیسم بدن و کارکرد بهتر ارگانها شده و به چربی سوزی و نشاط شما کمک میکند از طرف دیگر ظروف مسی بر سلامتی آب آشامیدنی تاثیر میگذارد و آب سالمی را نوش جان میکنید.

 

اما نوشیدن این آب چه خاصیتی برای بدن دارد؟ فواید آب ذخیره شده در ظروف مسی چیست؟

به گزارش سایت هلث نیوز، آب ذخیره‌شده در ظروف مسی، عملکرد گوارش را تقویت می‌کند و همچنین در سوزاندن چربی مؤثر است مس به معده کمک بسیاری میکند تا عملکرد بهتری داشته باشد علاوه بر آن التهاب را به حداقل می‌رساند و باکتری ها را از بین می‌برد به همین علت است که بسیاری از مردم اول صبح آب را از ظروف مسی مینوشند.

نگهداری آب در ظروف مسی
نگهداری آب در ظروف مسی

شاید این جمله را خیلی از بزرگان خانواده مثل پدر و مادر بزرگ شنیده باشید که نوشیدن آب در ظرف های مسی برای بدن بسیار مفید است و در گذشته قدیمی ها برای نگهداشتن آب و نوشیدن از آن استفاده میکردند.

آب را در ظروف مسی نگهداری کنید مس دارای خواص ضد میکروبی، آنتی اکسیدان، ضد التهابی و ضد سرطانی است نوشیدن آب نگهداری شده در ظرف مسی صبح اول وقت با معده ی خالی باعث بهبود تمام ارگان های بدن میشود همچنین ماندن آب در ظرف مسی به مدت حداقل ۱۰ ساعت خواص بیشماری دارد.

از ظروف مسی استفاده کنید

آب جمع شده در ظرف مسی (حداقل ۸ ساعت) کیفیت خاصی را به دست می آورد مقدار بسیار کمی از یون‌های مس در آب حل می‌شود. این فرآیند اثر اولیگودینامیک نام دارد که می‌تواند انواع زیادی از میکروب‌ها، کپک‌ها، و قارچ‌ها از بین برود. که در ادامه به فواید نگهداری آب در ظروف مسی می پردازیم:

تصفیه طبیعی آب

وقتی آب را در ظروف مسی نگهداری میکنید چه اتفاقی می‌افتد؟ در مطالعات علمی جدید در مورد شیوه سنتی نگهداری آب داخل ظرف مسی تحقیقاتی انجام شده و این مورد تایید شده است که اگر آب در طول شب یا بیشتر از ۸ ساعت در ظروف مسی ذخیره شود تعدادی از یون های مس در آب حل میشوند که به این فرآیند “اثر اولیگودینامیک” میگویند و باعث میشود انواع زیادی از میکروب‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها نابود شوند.
ذخیره آب در ظروف مسی باعث یک فرآیند تصفیه طبیعی می شود حتی رسوب و گچه های آب شهری به راحتی ته ظرف ته نشین و جدا میشود.

پیشگیری از بیماری های منتقل شونده توسط آب

مس خاصیت آنتی باکتریال دارد و با نگهداری آب در ظروف مسی، باکتری‌های درون آب از بین میروند بنابراین، آبی که می‌نوشیم سالمتر و کم‌خطرتر خواهد بود و خطر بیماری های گوارشی که از طریق آب آلوده منتقل میشوند مانند اسهال را کاهش میدهد.

مس ضدویروسی و هم ضد باکتری است و اگر مطمئن نیستید آب سالم است یا نه میتوانید آن را داخل ظروف مسی ذخیره کنید و پس از چند ساعت با خیال راحت بنوشید.

سلامت پوست

مس با تولید ملانین (ماده ای که رنگ پوست،چشم،مو را تعیین میکند) از پوست در مقابل تابش نور خورشید حفاظت میکند و باعث بهبود زخم و سوختگی های پوستی میشود همچنین از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد مراقبت میکند.

نوشیدن آب در لیوان مسی سلامت پوست را افزایش میدهد زیرا مس می‌تواند سلول های جدیدی در پوست ایجاد میکند و به بهبود زخم ها بسیار کمک میکند و باعث پر شدن لایه های سطحی پوست میشود وشما میتوانید پوست بسیار نرم و بدون لک داشته باشید و بسیار روشن خواهد شد.

نگهداری آب در ظروف مسی
نگهداری آب در ظروف مسی

پیشگیری از پیری زودرس

اگر شما نگران ایجاد علائم پیری در پوست خود هستید از آب نگهداری شده در ظروف مسی استفاده کنید ملانین ماده ای است که در مس وجود دارد و باعث جوانسازی و بازسازی پوست شده و زخم های آکنه و آسیب پوست در مقابل نور آفتاب را کاهش میدهد و با داشتن آنتی اکسدان قوی  با رادیکال های آزاد بدن مبارزه میکند و با داشتن آنتی اکسیدان از پیری، خطوط ایجاد لک و افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری میکند و سلول جدید در بدن و سالم در پوست میسازد.

کاهش وزن بدن

در طب سنتی به افراد توصیه میشود آب غنی شده از مس را صبح با معده ی خالی به صورت ناشتا میل نمایند زیرا سبب چربی سوزی و افزایش متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن میشود و چربی ها را تجزیه کرده و آن را از بدن خارج نموده که سبب کاهش وزن در افراد چاق میشود و وزن طبیعی بدن را در سایر افراد حفظ مینماید و چربی های مفید را به انرژی تبدیل کرده که باعث افزایش نشاط میشود.

 

بهبود گوارش

ظروف مسی را شب پر از آب کنید و صبح زمانی که از خواب بیدار شوید به همراه اعضای خانواده هر نفر یک لیوان از این آب را میل نمایید اینکار برای تحریک حرکات روده مفید بوده و به دستگاه گوارش شما کمک میکند و سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد سبب ایجاد حس طراوت و سبکی میشود.

 

همچنین استفاده از این آب مشکلات سوء هاضمه را برطرف کرده و سبب هضم بهتر و کمک به حرکت غذا در معده میشود و عفونت معده را از بین میبرد و سموم بدن را خارج مینماید مس میکروب های آب را میکشد و از بیماری اسهال و یرقان جلوگیری میکند.

آب غنی شده با مس اسید معده را کاهش داده، گاز معده و یبوست را برطرف میکند عملکرد کلیه ها و کبد را تنظیم نموده و باعث جذب بهتر موارد غذایی و حذف سموم میشود.

افزایش کارآیی مغز

نوشیدن آب حاوی مس باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود و ذهن را تحریک می‌کند زیرا داخل مغز در ناحیه سیناپس پالس های عصبی بین نورن ها در حال انتقال هستند فلز مس ماده بسیار معدنی است که در انتقال سیگنال‌ها به مغز انسان کمک می‌نماید.

 

مس به سنتز فسفولیپیدهای کمک میکند که در تولید غلاف های میالین و این عامل به دلیل ضرورت زیاد به دلیل حضور مس در عملکرد بهتر مغز است که علاوه بر این دارای خواص جلوگیری کننده از تشنج است و همچنین نداشت مس در بدن زن باردار ممکن است باعث ناقص شدن در شبکه مغزی و عصبی جنین ایجاد شود.

افزایش کارکرد قلب

توصیه میشود بیماران قلبی در برنامه روزانه خود نوشیدن آب از ظرف مسی را قرار دهند و فایده آن برای سلامت قلب را تجربه کنند که اینکار خطر بروز مشکلات قلبی عروقی و افزایش و کاهش غیر طبیعی فشار خون را از بین میبرد و ضربان قلب را منظم میکند سطح کلسترول بد و تری‌گلیسیرید را کاهش می‌دهد.

مس از جمع شدن پلاک ها در عروق خونی جلوگیری کرده و باعث جریان بهتر خون رسانی به قلب می شود از طرفی کمبود مس می تواند باعث افزایش کلسترول، فشار خون، هموسیستئین خون و اوریک اسید شود.

نگهداری آب در ظروف مسی
نگهداری آب در ظروف مسی

مقابله با کم خونی

مس هموگلوبین یا آهن بدن را برای تولید گلوبول های قرمز تامین میکند و باینکار از کم خونی جلوگیری می‌کند به کمک و جریان خون در رگ‌ها را تنظیم میشود، مصرف آب مس دار باعث جذب آهن شده و از کم خونی (آنمی) که موجب ضعف عمومی، خستگی، افزایش ضربان قلب، تنگی نفس و پوست رنگ پریده است پیشگیری میکند نیازی به استفاده از قرص ها و داروهای مکمل آهن پیدا نمیکنید.

ضد التهاب

مس خاصیت ضد التهابی زیادی دارد از ابتلا به عفونت پیشگیری میکند زیرا عفونت بر اثر رشد باکتری ها در زخم بوجود می اید که مس به عنوان ماده‌ی الیگودینامیک با بوجود امدن باکتری ها مبارزه میکند و نوشیدن آب در ظروف مسی این خاصیت را دارد و باعث التیام سریعتر زخم میشود این ویژگی ضدالتهابی مس حتی می تواند به درمان بسیاری از مشکلات از جملهند جوش و آسم و سینوزیت و تب یونجه و بیماریهای روده ای و حتی سرطان کمک میکند.

تنظیم غده تیروئید

غده تیروئید برای کارکردن صحیح به ماده معدنی مس نیاز دارد کمبود مس در بدن باعث اختلال در آن میشود که خودبر روی کلیه و پوست و قلب و موثر است، نوشیدن آب حاوی مس باعث بهبود عملکرد تیروئید میشود و از پرکاری و کم کاری آن که بیماری ها و کاهش و افزایش وزن را بهمراه دارد جلوگیری میکند.

ضد سرطان

در جامعه ماشینی امروزی با توجه به انواع آلودگی های محیطی و تغذیه نامناسب سرطان سلامتی انسانها را تهدید میکند که برای پیشگیری از آن میتوانید از آب ذخیره شده در ظروف مسی که سالم و ضد رادیکال است استفاده کنید از لحاظ پزشکی نیز استفاده از پارچ و لیوان مسی برای نوشیدن آب باعث نابودی سلول های سرطانی ، التیام زخم ها می شود.

مس با خاصیت ضد باکتریایی خود سیستم ایمنی بدن شما را تقویت نموده و گلوبول های سفید خون را بازسازی میکند چون وظیفه گلوبول های سفید مبارزه با موجودات بیگانه در بدن است.

معالجه‌ی التهاب و درد مفاصل

بر اساس مطالعات علمی و تحقیقات دانشگاهی در دنیا مس خاصیت ضد التهاب دارد و از درد مفاصل جلوگیری میکند و نوشیدن آب درون ظروف مسی برای ورم مفاصل و دردهایی با منشا التهابی از جمله آرتروز مسکن است و بایددر روز چند لیوان آب نگهداری شده در ظروف مسی را نوشید.

مس برای درمان زخم هایی که داخلی است و از کرم و پماد نمیتوان استفاده کرد مانند زحم معده، اثناعشر، روده و … کاربرد دارد همچنین برای زخم هایی که روی پوست بوجود میاد موثر است زیرا خاصیت ضد التهابی و ضد باکتری و آنتی اکسیدان دارد.

حفظ تعادل pH بدن

نگهداری آب در ظروف مسی یون های مس را در آب حل میکند و این یون ها باعث حفظ تعادل pH بدن میشود و از بروز حساسیت و چروک پوست، آکنه، عفونت های واژن و دل درد در قاعدگی برای بانوان، التهاب بافت ها، بیماری های ویروسی، شکستگی های ناشی از پوکی استخوان، آلزایمر، حمله قلبی و سکته پیشگیری میکند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *