نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون

بازاریابی هنر و صنایع دستی

صنایع دستی حاصل دستاورد های آموخته شده از نسلی به نسل دیگر است نتیجه روح ملت‌هاست . ما موظف هستیم ،زحمات بی وقفه صنعتگران و هنرمندان را که سفیران آداب و هنر و رسوم این مرز و بوم بوده و هستند را بهترین شکل معرفی نماییم.

صنایع دستی تنها کالا نیست برای مبادله، بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی قومی است ، نوعی ارتباط فرهنگی میان جامعه هاست. و ما باید به گونه ای این هنر را معرفی کنیم که جایگاه این صنایع روز به روز و صد چندان درمیان مردم بالاتر رود.

بازاریابی هنر و صنایع دستی
بازاریابی هنر و صنایع دستی

صنایع دستی از مجموعه آثار و محصولاتی است که با استفاده از مواد اولیه طبیعی و با زحمت و تلاش هنرمند صنعتگرو با کمک دست های پرتوان و ابزار کار،دستی خلق می گردد. بنابراین صنایع دستی را در دسته ی یکی از مشاغل خانگی می توان جای داد.

اکثر صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی به دنبال راهی هستند که بتوانند محصولات خود را به بهترین شکل موجود به خریداران صنایع دستی معرفی کرده و از این کار کسب درآمد کنند.

تبلیغات در صنایع دستی
تبلیغات در صنایع دستی

چگونه صنایع دستی خود را بفروشیم؟

  1. یکی از راه های فروش محصولات دستی برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری و تمدن است. که صنعتگران در آنجا جمع می شوند و محصولات خود را به خریداران صنایع دستی عرضه می دارند، این نمایشگاه ها پیوند عمیقی بین تاریخ و هنر ایجاد می کند. از طریق این نمایشگاه ها می توان میراث فرهنگی و هنری خود را به آیندگان منتقل کنیم و این کار ارزش معنوی بسیار بالایی دارد.
  2. یکی دیگر از راه های فروش محصولات راه اندازی بازارچه هاست که می توان در آنجا محصولات خود را به صورت خرده فروشی به فروش برسانیم و هم در آنجا با هنرجویان مشتاق آموزش آشنا شده و از آموزش آنها نیز به کسب کنیم. اما با توجه به اینکه در یک شهر گاهی نفرات زیادی به هنر مشغول باشند و بازار فروش شاید در آن شهر خوب نباشد، بهتر است آن هنر دستی را به شهرهای دیگر نیز معرفی کرده و به فروش برسانیم ولی با توجه به اینکه راه اندازی چنین بازارچه ها و فروشگاه ها در شهرهای دیگر بسیار دشوار است و هزینه هنگفتی به هنرمند تحمیل می کند، این یک عیب بزرگ است که با این سبک فروش همراه است .
  3. شما می توانید صنایع دستی تان را از طریق سایت هایی چون دیوار، شیپور، به مردم عرضه کنید و برای این کار باید درصدی از سود حاصله را به صاحب سایت پرداخت کنید. این روش می تواند راه مناسبی برای فروش های ابتدایی شما باشد و خیلی برای شما هزینه بر نیست.
  4. فروش از طریق وبسایت یکی از راه های خوب و پیشنهاد شده برای فروش می باشد‌. شما برای این کار نیاز به یک سایت دارید ،که بتوانید محصول خود را در آنجا معرفی کنید و برای جلب اعتماد مشتری داشتن یک شماره ثابت راه موثری است و همچنین داشتن تلفن گویا، منشی مجازی، برای پاسخگویی به سوالات و انتقادات و حضور مستمر و آنلاین شبکه های گوگل و قرار دادن مقالات و محتوای به و روز نگه داشتن وب سایت و بالا بردن و ارتقاء آن راه موثری برای فروش محصولات می باشد.
  5. تبلیغات از طریق شبکه‌های مجازی یکی از راه های فروش است. شما با داشتن شبکه هایی چون تلگرام و اینستاگرام می‌توانید محصولات خود را معرفی و تبلیغ کنید. اما برای اینکه بتوانید از این را به نتیجه بهتری برسید، باید کار را به کاردان بسپارید، تا بتوانید مخاطب‌های واقعی به دست آورید. آشنایی و به کار گیری شخص کار آزموده ای که با داشتن شناخت اصولی از مردم و راه های بازاریابی و فروش بتواند به بهترین شکل موجود محصولات شما را معرفی کند. فقط شما لازم است ، یک خط تلفن ثابت برای جلب اعتماد و بالا بردن کلاس کاری خود تهیه نمایید.
  6. بازار یابی هنر و صنایع دستی به صورت مستقیم در این راه باید خودتان نقش بازاریاب را به عهده بگیرید و با بردن صنایع دستی تان به صورت مستقیم و معرفی آن ها به دیگران و بیان جزئیات ساخت و وسایل به کار رفته در صنایع دستی تان جلب مشتری کنید.
  7. فروش صنایع دستی با کمک دفتر های مجازی تبلیغاتی. در دنیای امروز که ما شاهد پیشرفت سریع تکنولوژی هستیم و این عامل سبب شده است که، نیازها به شرکت های فیزیکی کاهش پیدا کند و بخش بزرگی از این بازارهای کسب و کار کوچک و یا استارتاپ ها از این دفاتر مجازی برای بهبود و پیشرفت کار خود استفاده کنند. با کمک دفترهای کار مجازی شما می‌توانید ،بدون پرداخت هزینه های هنگفت ،از قبیل اجاره‌ای مکان، حقوق کارکنان و کارمندان و هزینه جاری دفاتر کار، به بهترین شکل کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از امکانات کامل یک دفتر کار کامل ازقبیل : شماره تلفن ثابت ، فکس اینترنتی، ویدئو کنفرانس ،تلفن گویا و منشی مجازی، استفاده کنید.
چگونه صنایع دستی خود را بفروشیم
چگونه صنایع دستی خود را بفروشیم
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط