پارچ مسی

نمایش یک نتیجه

نوشیدن آب داخل پارچ مسی اب بسیار مفید است ولی حتما باید سفید کاری شده باشد مس خاصیت استریل کننده دارد و میکروب های داخل آب را میشکد و آب را تصفیه کرده و مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آن اضافه میکند.

دهانه پارچ بزرگ بوده و برای استفاده راحت است بدنه ظرف چکش کاری شده و یک دسته دارد.

چنانچه آب را 15 ساعت داخل پارچ مسی در یخچال نگهداری کنید خواص بسیاری پیدا میکند و تا زمان زیادی آب آن سرد باقی میماند ولی یخ نیست و با نوشیدن آن به سردرد دچار نمی شوید.

پارچ مسی ،نمونه ی زیبا از هنرهای سنتی دست استاد کاران اصفهانی است که می تواند جلوه ای شکیل و زیبا به سفره های ما بدهد روی سطح خارجی پارچ با ظرافت خاصی چکش کاری شده است و سطح داخلی با قلع سفید کاری شده است ، پارچ دارای یک دسته می باشد.

ذخیره آب در پارچ مسی باعث یک فرآیند تصفیه طبیعی می شود. ظروف مسی میکروارگانیسم های موجود در آب را کشته و آب را مناسب برای نوشیدن میکند.

به علاوه آب ذخیره شده در ظروف مسی (ترجیحا به مدت 10 ساعت) کیفیت خاصی را به دست می آورد و منابع قدیمی ادعا میکنند که این چنین است توصیه می شود که آب حداقل به مدت 8 ساعت قبل از مصرف در ظرف مسی نگهداری شود قدیمی ها قبل از خواب ظرف مسی را با آب پر میکردند و در روز بعد ناشتا آن را می نوشیدند البته در طی روز نباید بیشتر از 3 لیوان آب از ظرف مسی مصرف شود زیرا برای سلامت خوب نیست.

مس دارای خواص ضدمیکروبی، ضد سرطان، ضد التهاب و آنتی اکسیدانی بوده و به خنثی کردن سموم کمک می کند.

در زمان های قدیم آب آشامیدنی در ظروف مسی نگهداری می شد اما این روز ها همه از بطری های پلاستیکی آب معدنی مصرف می کنند سوال این است که آیا این فلز می تواند تاثیر مثبتی روی آب بگذارد؟

مهمترین مزایای نوشیدن آب در لیوان مسی :
پیشگیری از پیری زودرس
مس ماده ای طبیعی برای جلوگیری از پدید آمدن چین و چروک در پوست بدن است زیرا دارای آنتی اکسیدان های قوی است و می تواند سلول های پوستی را بازسازی کند مس همچنین حجم تولید ماده مِلانین را که محافظ پوست در برابر تابش خورشید است، افزایش می دهد و زخم ها را زودتر بهبود می بخشد.

بهسازی گوارش بدن
نگهداری آب در ظرف مسی و نوشیدن آن در لیوان مسی باعث دفع گازها و رفع مشکل سوء هضم می شود زیرا مس باعث حرکت بهتر معده و بهبود هضم غذا می شود مس همچنین سم ها را از بدن دفع می کند خصوصاٌ اگر آب را در لیون مسی پیش از خوردن صبحانه بنوشید.

– ظرف مسی برخی میکروارگانیسم های مضر موجود در آب را از بین میبرد به ویژه میکروارگانیسم های ایجاد کننده اسهال است.

– آب ذخیره شده در ظروف مسی ، میتواند التهاب لوله گوارشی را به حداقل برساند.

علاوه بر این که به روند هاضمه کمک می کند مانع ایجاد اسیدیته می شود.

کاهش وزن
آبی که در لیوان مسی نوشیده شود ، نه تَنها سوء هاضمه را برطرف می کند، بلکه باعث بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و کاهش وزن می شود مس به بدن در تجزیه چربی و خلاص شدن از آن بسیار می کند.

افزایش کارآیی مغز
مس باعث تولید ماده میالین می شود . ماده میالین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است و آب نوشیدن در لیوان مسی باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود.
از لحاظ پزشکی نیز استفاده از لیوان مسی برای نوشیدن آب باعث نابودی سلول های سرطانی، التیام زخم ها و افزایش کارکرد قلب می شود.

عملکرد کبد و کلیه ها را بهبود می دهد.

آب قرار داده شده در ظروف مسی می تواند سیستم بدن را سم زدایی کند و میزان جذب غذا را به حداکثر برساند.