بشقاب میناکاری

نمایش یک نتیجه

بشقاب میناکاری شده با لبه های دال بری است که درون قاب چوبی قرار گرفته ، وپشت قاب نیز حلقه ای فلزی برای آویزان کردن به دیوار تعبیه شده است جنس بشقاب از مس می باشد ودر چند مرحله توسط استاد مینا کار رنگ آمیزی و اجرا شده است این تابلو به عنوان اثری هنری و خاص می تواند انتخاب مناسبی جهت هدیه دادن به عزیزانتان باشد.
سطح داخلی بشقاب با نقوش سنتی ایرانی به شکلی زیبا و چشم نواز طراحی شده است به همین خاطر این تابلو برای علاقه مندان به هنرهای دستی بسیار جذاب است.

هنر میناکاری اوج غریزه گرایش به زیبایی بشراست، غریزه ای همراه با شوق که فلزی ساده وزمخت را به ترکیبی چشم نواز و ظریف تبدیل می کند (بشقاب میناکاری شده مسی سه تکه) ثمره ی دستان هنرمندانی است که از تلفیق آتش و خاک با هنر نقاشی اثری به این زیبایی و ظرافت را خلق کرده اند.

میناکاری هنر تلفیق خاک و آتش با رنگ های درخشان روی فلزهای قیمتی همچون طلا و نقره ومس است، ولی امروزه این هنر بیشتر روی فلز مس انجام میگیرد ظروف مسی میناکاری شده در چندین مرحله در کوره تحت حرارت بالا رنگ آمیزی می شوند تا به مرحله ی عرضه برسند.
با آویزان کردن بشقاب های میناکاری شده رو دیوار می توان به دکوراسیون خانه چاشنی هنر و سنت ایرانی را اضافه کرد و از آن لذت برد بشقاب هایی ازجنس مس با طرح های بسیار ظریف که در نگاه اول شکننده به نظر می آیند.

بهترین هدیه به عزیزان و دوستانمان صنایع دستی ایران عزیزمان است.

مهد هنر میناکاری شهر اصفهان است و قدیمی ترین نمونه های میناکاری که در موزه های جهان یافت می شوند هنر دست ایرانیان است هنر میناکاری نتیجه ی فعل و انفعالات پیچیده ی شیمیایی است و برای ساخت ظروف مینا کاری هنرمند میناکار در تمام مراحل میناکاری با دقت تمام و مهار آتش و حرارت حضوری موثر دارد.