گالری هنرمندان صنایع دستی
گالری هنرمندان صنایع دستی

Notice: Undefined index: desc_type in /home/ariyagallery/public_html/wp-content/plugins/super-rss-reader/includes/widget-admin.php on line 65

Notice: Undefined index: no_feed_text in /home/ariyagallery/public_html/wp-content/plugins/super-rss-reader/includes/widget-admin.php on line 69
آخرین اخبار
زنگ گردشگری در مدارس قم نواخته شد
قم- ایرنا- زنگ گردشگری، روز یکشنبه به مناسبت دهم مهرماه و آغاز هفته گردشگری در مدارس استان قم به صدا در آمد تا دانش آموزان با مسائل مرتبط با گردشگری بیشتر آشنا شوند.
صادرات یک میلیون دلاری صنایع دستی قزوین
قزوین- ایرنا- معاون اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: طی نیمه نخست امسال یک میلیون دلار صنایع دستی از استان به شکل چمدانی به خارج از کشور صادرات شده است.
ضرغامی: گردشگری را به سکولار و مذهبی قطب‌بندی نکنیم
تهران- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اهمیت سفر و نظر کردن در کیفیت خلقت، گفت: میان گردشگری مذهبی که مزیت نسبی کشور ما است و سفر با سایر موضوعات نباید تفاوت ایجاد و به گردشگری سکولار و گردشگری مذهبی قطب‌بندی کنیم.
آموزش صنایع دستی به ۴۶۶ هنرجو در قزوین
قزوین- ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: آموزش‌های صنایع دستی طی نیمه نخست سال جاری در رشته های مختلف به ۴۶۶ هنرجوی این استان ارایه شد.
بهره‌برداری ١٨٣ طرح گردشگری و ایجاد ٢٢٨١ فرصت شغلی 
تهران- ایرنا- با دستور وزیر میراث‌ فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی به صورت همزمان ١٨٣ طرح گردشگری در سراسر کشور به ارزش سرمایه‌گذاری ٣ هزار ١٧٧ میلیارد تومان و ایجاد ٢‌هزار و ٢٨١ فرصت شغلی به بهره‌برداری رسید.
برگزاری تور های ری گردی از امروز اول مهرماه
شهرری-ایرنا-رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری از برگزاری تور های ری گردی همزمان با هفته گردشگری خبر داد.
مشکلات به روایت هنرمندان صنایع دستی اصفهان
اصفهان_ایرنا_ شرایط کارگاهی هنرمندان صنایع دستی اصفهان، افزایش مالیات، گران شدن مواد اولیه و رکود صادرات و گردشگری از مشکلات عمده هنرمندان شهری است که به نام شهر خلاق صنایع دستی می‌شناسیم؛ مشکلاتی که در شرایط ناشی از شیوع کرونا، همه موجب شده تا بسیاری از هنرمندان با این هنرهای صنایع دستی خداحافظی کنند.
صنایع‌دستی با برنامه هفتم توسعه از این موقعیت برزخی خارج شود
تهران- ایرنا- پژوهشگر هنرهای‌ سنتی و صنایع خلاق گفت: برنامه هفتم توسعه سرنوشت پنج سال آینده مدیریت صنایع‌دستی را تعیین می‌کند. هر چه صنایع‌دستی در اسناد بالادستی مانند این برنامه جایگاه پررنگ‌تری داشته باشد از این موقعیت برزخی خارج می‌شود.
رفع موانع فرابخشی میراث فرهنگی نیازمند هماهنگی و همراهی نهادهاست
نوشهر- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت:  گردشگری یک حوزه فرابخشی است که تمام آن در اختیار این وزارتخانه نیست اما این حوزه فرابخشی با همراهی و هماهنگی تمامی نهادها همراه باشد به جای تهدید به فرصتی برای توسعه تبدیل می شود.
بافت جاجیم نذری رج به رج در گلستان به پایان رسید
گرگان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: بافت جاجیم هنرمندان صنایع دستی این استان در قالب نذر فرهنگی "رج به رج" به اتمام رسید.
نقش‌ها و سوگ‌ها در هنر چیت‌سازی
اصفهان_ایرنا_ هنرمندان چیت‌سازی شهر خورزوق، کتیبه‌های حسینی را در کنار اسلیمی‌ها و نقش‌هایی که نشان از عناصر باغ ایرانی دارند، دست‌مایه آفرینش‌های هنری خود می‌کنند. این تلفیق مضامین سوگ امام حسین و نقش‌های ایرانی در هنر چیت‌سازی از دوران قاجار معمول و در ایام سوگواری امام حسین زینت بخش تکایا و حسینیه‌ها است.
سفال مازندران؛ ظرفیت مهم اقتصاد هنرهای سنتی
ساری – ایرنا – هنرمند مازندرانی رشته سفال که اخیرا نمایشگاهی از تابلوبرجسته‌های سفال در ساری برگزار کرده معتقد است توجه به هنر سفالگری در مازندران با پیشینه‌ای غنی در این زمینه و وجود هنرمندان ماهر و مناطق مستعد برای گسترش این هنر، هنوز در حد مطلوب مشاهده نمی‌شود.
پرداخت ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی کرمان تصویب شد
کرمان - ایرنا - معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: پرداخت ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۶ طرح مصوب پشتیبان صنایع دستی در کمیته اتخصصی مشاغل خانگی استان تایید و تصویب شد.
پایانه تخصصی صنایع دستی در خراسان‌ جنوبی ایجاد می‌شود
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: برای ایجاد پایانه تخصصی محصولات صنایع دستی در استان با همکاری گمرکات موضوع پیگیری و مجوز مربوطه اخذ خواهد شد.
فراخوان شرکت در بازارچه هفتگی «مهنورا» کیش منتشر شد
کیش - ایرنا - فراخوان شرکت بانوان هنرمند فعال در عرصه صنایع دستی، دست سازه ها و صنایع غدایی در بازارچه هفتگی مهنورای کیش منتشر شد.