مرجع صنایع دستی ایران
مرجع صنایع دستی ایران
آخرین اخبار
پاپیه ماشه قزوین در نمایشگاه ملی صنایع دستی معرفی می‌شود
قزوین-ایرنا- معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: هنر پاپیه ماشه قزوین که در فهرست آثار ناملموس ملی ثبت شده است، در سی و پنجمین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی معرفی و به نمایش گذاشته می شود.
ثبت ملی ۵ اثر میراث ناملموس به استاندار ایلام ابلاغ شد
تهران - ایرنا - قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ثبت ملی پنج اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار ایلام ابلاغ کرد.
نمایشگاه آثار منتخب نشان ملی مرغوبیت از آذربایجان شرقی گشایش یافت
تبریز - ایرنا - نمایشگاه آثار منتخب نشان ملی مرغوبیت استان آذربایجان شرقی در سال جاری با هدف پاسداشت و ایجاد فرصت بازدید هنردوستان از این آثار فاخر در تبریز گشایش یافت.
پرداخت ۲ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی قزوین
قزوین - ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: امسال ۲ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان تسهیلات بانکی در حوزه مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی استان پرداخت شده است.
نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی میبد همراه با فرهنگ‌سازی تفکیک زباله
ایرنا- یزد- نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی میبد همراه با فرهنگ‌سازی تفکیک زباله با همکاری شهرداری ، بانوان فعال در حوزه‌های فرهنگی ، اجتماعی و دست اندرکاران طرح بازیافت پسماند دایر شد. عکس از مرضیه امامی میبدی
حصیربافی و صنایع دریایی گرم‌کننده کانون روستاهای بوشهر
بوشهر- ایرنا- مواد اولیه در دسترس و با کیفیت، تجربه تاریخی زنان روستا و البته آموزش‌های به روزِ تولید و فروش، مدتی است سبب گرمی بازار صنایع دستی دریایی و حصیر بافی در استان بوشهر شده است، طوریکه این صنعت خرد و کم هزینه بارِ اشتغال بخش بزرگی از بانوان روستایی این استان را به دوش می‌کشد.
مراتب ثبت ملی ۵ میراث ناملموس به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد
تهران - ایرنا - قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه‌ای به استاندار خراسان شمالی، مراتب ثبت ملی پنج اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را ابلاغ کرد.
۱۵ میلیارد ریال تسهیلات صنایع دستی امسال به هنرمندان اراک پرداخت شد
اراک - ایرنا - رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان اراک گفت: ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خانگی به ۷۴ هنرمند صنایع‌ دستی در شهرستان اراک امسال پرداخت شد.
ایجاد بازار رقابت باعث بروز خلاقیت‌ و نوآوری در صنایع‌دستی می‌شود
شیراز-ایرنا-سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس،با اشاره به حضور هنرمندان و صنعت گران صنایع‌دستی استان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع در تهران،گفت:ایجاد بازار رقابت باعث بروز خلاقیت‌ها، ابتکارات و نوآوری در زمینه صنایع‌دستی خواهد شد.
نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی میبد، آماده دریافت پسماندهای بازیافتی است
یزد- ایرنا- شهردار میبد با تاکید بر فرهنگ سازی تفکیک زباله گفت: نمایشگاه عرضه محصولات خانگی همراه با تحویل گرفتن پسماندهای خانگی از مردم با همکاری شهرداری و دست اندرکاران طرح بازیافت و بانوان فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی دایر شده‌است.
۹۰ درصد فعالان صنایع‌ دستی در خراسان جنوبی بانوان هستند
بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ۹۰ درصد فعالان صنایع‌ دستی خراسان جنوبی را بانوان تشکیل می‌دهند و ۵۰ درصد تولیدات صنایع‌ دستی این استان در مناطق روستایی تولید می‌شود.
توسعه گردشگری یکی از حوزه‌های مهم اقتصاد فرهنگ کشور است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تاکید بر به‌کارگیری ظرفیت‌ شهرهای خلاق و زمینه‌سازی همکاری و تعامل در حوزه فرهنگی بین‌الملل، گفت: توسعه گردشگری یکی از حوزه‌های مهم اقتصاد فرهنگ کشور است.
وزیر میراث فرهنگی: خدمات لازم برای توان‌یابان در بناهای تاریخی فراهم می‌شود
تهران- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با هماهنگی وزارتخانه‌های مربوطه خودروهای مناسب و خدمات لازم در ابنیه تاریخی برای توان‌یابان فراهم و راهنماهای آشنا به مسائل مربوط به این افراد آموزش داده می‌شوند تا با کمک خودشان که ایده‌های خوبی دارند، گردشگری و خدمات مربوطه را گسترش دهیم.
۱۲۹ فقره مجوز مشاغل خانگی صنایع دستی برای هنرمندان قزوینی صادر شد
قزوین-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: در سال جاری ۱۲۹ فقره مجوز مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی برای هنرمندان متقاضی استان صادر شده است.
فجر صنایع دستی و درهای باز ایران به سوی گردشگران همسایه
تهران- ایرنا- ششمین جشنواره فجر صنایع دستی در حالی برگزار می‌شود که فعالان این حوزه به کیفیت برگزاری این رقابت در سال‌های پیش ایرادهایی دارند؛ در بخش گردشگری هم بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های سفر از کشورهای همسایه به ایران برداشته شده است.