نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
تشخیص ظروف مسی اصل از تقلبی ان

تشخیص ظروف مسی اصل

در این مقاله به معرفی صنایع دستی ایرانی از جمله تشخیص ظروف و زیورآلات مسی اصل میپردازیم تا در هنگام خرید ظروف مسی بتوانید خرید مطمئی داشته باشید و مس اصل و با کیفیت را از تقلبی تشخیص دهید و با دانستن نحوه تشخیص ظروف مسی اصل از تقلبی از سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری نمایید.

راههای تشخیص مس اصل از تقلبی

1- ظروف مسی اصل دارای بدنه ی سرخ و درخشان می باشند و شفافیت و جلای خاصی دارند که نشان دهنده خلوص مس به کار رفته در آن ها است اما ظروف مسی تقلبی که معمولا از آلیاژ مس و برنج به نسبت یک به دو ساخته شده اند دارای بدنه ای مات مایل به زرد هستند.

2- یکی دیگر از راه های تشخیص اینکه مس خوب چه مسی است ظرافتی است که در ساخت بدنه آن رعایت شده است.

 ظروف مسی اصل
ظروف مسی اصل

3- مورد سوم  تشخیص ظروف مسی خوب سطح داخلی ظروف مسی است که معمولا تابه ها و قابلمه های مسی با کیفیت و اصیل در قسمت داخلی خود روکشی از جنس قلع خالص دارند معمولا محصولاتی که دارای روکش های آلیاژی هستند جزو ظروف مسی اصل محسوب نمی شوند.

4- چهارمین راه برای تشخیص ظروف مس اصل تناسب حجم به وزن است در قدیم وزن ظروف و کالاهای مسی سنگین بود ولی امروزه به دلیل گران شدن مس در ساخت این ظروف به این نکته توجه میشود و ظروف سبکتری ساخته میشود اما با این وجود هم نسبت به بقیه ظروف از جنس های دیگر سنگینتر است.

5- در صورتی که به ظروف مسی مرغوب ضربه وارد کنید باید صدای بم دهد.

و در آخر توصیه میکنیم که برای خرید مس چه به صورت حضوری و چه به صورتی اینترنتی از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید و برای استفاده از ظروف مسی برای اولین بار در این ظروف شیر بجوشانید و بعد از استفاده نیز نکات نگهداری از آن را رعایت نمایید و چنانچه قلع آن از بین رفت برای سفید کردن ظروف مسی به مسگری ها مراجعه کنید.

تشخیص ظروف مسی از تقلبی
تشخیص ظروف مسی از تقلبی

انواع ظروف مسی

ظروف مسی به طور کلی به سه دسته ماشینی ، نیمه چکش کاری شده و کاملا چکش کاری شده تقسیم می شوند.

تشخیص مس از برنج

تنها راه آسان برای تشخیص مس از برنج توجه به رنگ آن است مس به رنگی مسی است و برنج طلایی رنگ است در اصل فلز برنج از ترکیب فلزات مس، روی و زینک ساخته میشود در صورتی که مس در معدن یافت میشود و یک فلز طبیعی است و خواص زیادی دارد البته برنج نیز چون از مس بدست می آید تمام خواص مس را نیز دارا میباشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *