نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون

در دنیای امروزی حوزه مد و طراحی از لوازم پیشرفته خانه تا صنایع دستی دکوری مصرف گرایی به کاری همه گیر تبدیل شده است.

البته این مورد که فقط در دنیایی هنر نیست بلکه در تمام صنایع دیگر هم اوضاع همینجوری است اما بر خلاف جریان این موضوع روز به روز هم بیشتر و شدید تر میشود که فعالیت هایی که با ذهنی قوی در حال رشد و توسعه هستند که بار دیگر شور و حال تازه ای به دنیای طراحی وارد میکنند.

هزینه کردن برای اشیایی که ارزش بالای دارد انتخابی است که همه باید به آن عمل کنیم این لوازم توسط افرادی ساخته میشود که برای ذات هنر ارزش قائل هستند که به صورت دیگر همین شفافیت درونی باعث ساخت این عصر لوکس شده است.

دکوراسیون و چیدمان محل سکونت از گذشته تا به خصوص امروز یکی از مهمترین دغدغه های خانم های خانه دار و گاهی آقایان بوده است.

استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون
استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون

هماهنگ کردن طراحی داخلی بر اساس رنگ و اسباب و اثاثیه و باقیه اشیاء که در یک اتاق موجود است این فقط یک تعریف کلی است برای معرفی دکوراسیون که در تمامی موارد افراد خودشان چیدمان منزلشان را به عهده میگیرند که بسیار کم پیش می آید آن را به کارشناسان حوزه دکوراسیون بسپارند.

اما خیلی بهتر می باشد که مسئولیت دکوراسیون خانه خود را خودمان بر عهده بگیریم و کمی با اصول طراحی آشنا شویم اما چه نکاتی را باید در دکوراسیون بدانید.

یکرنگی

تمام عنصر های که در دکوراسیون بکار میبرید باید یک اتحاد داشته باشند و شما برای درست کردن این اتحاد باید این موارد را رعایت کنید :

  • استفاده کردن از ایتم های که از نظر بافتی و رنگی و طرحی شبیه هستند.
  • قرار دادن ایتم های مشابه
  • تکرار آیتم ها

حفظ تعادل

پخش به ترتیب آیتم ها که ار لحاظ اندازه و وزن بصری در برابری هستند که این هماهنگی در صورتی پایدار می شود که آیتم ها با وزن بصری متقارن باشند یا عدم تقارن داشته باشند.

تاکید

از دیدگاه حرفه ای استفاده کردن از یک اثر هنری و یک مبلمان در نقطه کانونی فضای سالن شما در پذیرایی.

تضاد ها

استفاده کردن از متضاد ها مثل رنگ در مبلمان و رنگ آمیزی دیوار و وسایل و یا استفاده کردن از یک اثر هنری هندسی که مانند یک آیینه گرد و یک قاب عکس در کنار همدیگر.

استفاده از صنایع دستی در طراحی دکوراسیون

در حال حاظر کمی با تکنیک های چیدمان آشنا شدیم خب حالا به موضوع اصلی خود برگردیم تقریبا دیگه همه ما از اثار هنری کشور خودمان با خبر هستیم.

این اثار هنری داخلی از جلوه های بصری زیادی برخوردار است که میتوان در چیدمان های مدرن منازل خود استفاده کنید اما گاهی استفاده از این اثار و جای دادن آن در محیط های دلخواه کاری دشوار میشود.

صنایع دستی
صنایع دستی

اگر به تکنیک های دکوراسیون توجه کنید میبینید که میتوانید از تضاد های که بین دیدگاه سنتی و مدرن هست برای زیبا کردن محیط خود استفاده کنید.

شما میتوانید از صنایع دستی به صورت خیلی کاربردی استفاده کنید و محیط دفتر یا محل کار یا منزل خود را تزئین کنید.

  • استفاده کردن از ظروف میناکاری که رنگ آن با پذیرایی شما بسیار همخوانی دارد
  • استفاده از جعبه های چوبی خاتم کاری و نگارگری ایرانی
  • استفاده از رو میزی مثل ترمه یا رشتی دوزی
  • استفاده از گلیم و قالی های دست باف به حالت زیر انداز
  • قاب های تلفیقی صنایع دستی ایرانی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *