مرجع صنایع دستی ایران
مرجع صنایع دستی ایران
دستبند مسی

خواص دستبند مسی چیست | چگونه با دستبند مسی خستگی را رفع کنیم؟

خواص دستبند مسی چیست؟

چگونه با دستبند مسی خستگی را رفع کنیم؟ خواص شگفت انگیز دستبند مسی

درمانگران طب سنتی برای فلز مس، طبعی گرم و خشک می‌شناسند آنها بر این باورند، وقتی پوست بدن با فلز مس تماس داشته باشد این مسئله موجب می‌شود تا خستگی و ماندگی افراد از بین برود و فرد انرژی مضاعفی برای انجام کارها و فعالیت‌های روزانه‌ اش به دست آورد به همین دلیل است بسیاری از مردم از زمان‌های قدیم بر اساس همین دیدگاه از دستبندهای پهن مسی استفاده می‌کنند و امروزه نیز این دستبندهای مسی را با طراحی و گرافیکی امروزی‌تر برای نزدیکانشان تهیه می‌کنند دستبندهایی که علاوه بر رفع خستگی می ‌تواند موجب درمان سستی و ضعف بدن ‌شود.

معروف است که پزشکان بدلیل خواص دستبند مسی به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، داشتن یک دست‌بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست‌بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود از سوی دیگر محققین، یکی از علت‌های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون‌های آلومینیوم در مغز عنوان می‌کنند.

دستبندهای مسی

علاوه بر بکارگیری انرژی سنگ ها و جواهرات ، درمانگران خواص شفابخش فلزات را نیز مورد استفاده قرار می دهند آنها معتقدند که همه چیز در هستی دارای انرژی و آگاهی است و کلیه اشکال ، تجلی بیرونی این انرژی هستند و نیروی شفابخش زندگی از این انرژی عالم گیر جاری میشود که هستی مطلق و جوهر هر ماده ای است بدین ترتیب فلزات از جمله تجلیات بیرونی انرژی اند و شامل مخازن انرژی حیاتی هستند که میتوانند جهت مقاصد شفابخشی به کار گرفته شوند روشن بینان قدیم هند صرفاً تاثیرات شفابخش انرژی این اجسام را از طریق ژرف اندیشی کشف نموده اند .

می گویند در دوران ملوک الطوایفی ، پادشاهان و شاهزادگان در ظرف هایی از جنس طلا و نقره غذا می خوردند استفاده از این فلزات در آشپزخانه نه تنها نشان توانگری و ثروت بود بلکه سلامتی را نیز در وضعیت خوبی نگه می داشت ، مشروط بر اینکه طوری ساخته شده شوند که بدن قادر به جذب آنها باشد هر یک از این فلزات قیمتی دارای خواصی هستند که نشان دهنده تاثیر هدایت کننده آنها بر بدن انسان است .
تاثیرات مضر و زیان آور محیط بر بدن ، ذهن و آگاهی ، ممکن است از طریق استفاده از برخی فلزها خنثی شود زمانی که این اجاسم روی پوست قرار گیزند تاثیری الکترومغناطیسی ایجاد می کنند که بر روی سلول های بدن و نسوج عمل می کند به عنوان مثال با استفاده از یک بازوبند نقره یا روی ، شخص ممکن است از بروز ناراحتی های ناشی از کبد جلوگیری نماید .
همانطور که می توان یک خانه را توسط یک میله مسی از برقی که توسط رعد و برق آسمان ایجاد می شود ، محافظت نمود ، استفاده از فلزات هم میتواند بدن را از تشعشعات الکتریکی و مغناطیسی موجود در جو حفظ کند .

خرید اینترنتی انواع زیورآلات مسی با خواص طبی از فروشگاه صنایع دستی، خرید دستبند مسی، گوشواره مسی ، نیم ست مسی
مس بطور طبیعی یک فلز بهداشتی میباشد که از حیث علمی نیز تحقیقات جدید و طب سنتی مطالبی را ثابت کرده است.

دستبند مسی چربی و چاقی را کاهش می دهد و داروی مقوی بسیار خوبی برای کبد و طحال بوده و برای معالجه کم خونی نیز مفید است برای درمان میتوان آب مس را به صورت خوراکی مصرف کرد و یا یک دستبند مسی به مچ بست این فلز در درمان بیماری های مفصلی مانند نقرس ، فلج اطفال ، مشکلات مربوط به فشار خون ، تنش های روانی و سکته مغزی موثر است .
دستبند مسی به اکسیده شدن گلوکز و در نتیجه آزاد شدن انرژی در بدن کمک می کند به جذب آهن توسط بدن کمک می کند به تامین اکسیژن لازم برای بافت های بدن(به منظور افزایش سطح انرژی بدن) از جمله مغز کمک می کند به غده تیروئید برای تعادل درترشح هورمون ها یاری می رساند. به عنوان حمل کننده اکسیژن در خون عمل می کند به عملکرد مغز و اعصاب کمک می کند.

دستبند مسی برای عملکرد اسیدآمینه تیروزین(به منظور عامل رنگ) لازم می باشد برای ساخت سلول های قرمز خون ضروری است جزئی از آنزیم ضروری برای سنتز هورمون آدرنالین می باشد با فعالیت آنزیم های روده ای در ارتباط نزدیک می باشد سطح مس در بدن با سطح استروژن در ارتباط است مس میزان آدرنالین، نوراپی نفرین و دوپامین را افزایش می دهد سطوح پایین مس موجب خفگی سلول ها و فقدان اکسیژن در آن ها می شود.

دستبند مسی با خواص طب سنتی آیا می خواهید در کوتاهترین زمان ممکن از استرس و فشار های روزمره خلاص شوید؟ دستبند مسی با خواص طبی و سنتی بهترین راه برای رسیدن به آرامش مورد تایید تمام متخصصان دنیا است. با دستبند مسی از زندگی آرام و آسوده خود لذت ببرید پدیده ای شگفت انگیز و بی نظیر با خواص درمانی ضد روماتیسم ، ضد درد مفاصل و ضد دردهای مزمن بر طرف کننده خستگی و رخوت، با دستبند مسی آرامش و تمرکز را به خود هدیه دهید و استرس و خستگی خود را کاهش دهید

خواص دستبند مسی: تسکین دهنده دردها و سردردها, آرامش بخش اعصاب ضد اضطراب و استرس، ضد دلهره بسیار مناسب برای افرادی که استرس دارند یا زودرنج هستند.

دستبند مسی برای بدن دارای فواید بسیاری است استفاده از این زیورآلات مسی برای مقاصد درمانی، تاریخچه ای طولانی دارد که به دوران مصر باستان برمیگردد با این حال دلایل علمی کافی در رابطه با اثرات درمانی این فلز وجود ندارد. افرادی که دستبندهای مسی درست می کنند، مدعی هستند که این فلز درد و التهاب مفاصل را کاهش میدهد و نقش مهمی در این خصوص دارد درصورتیکه حساسیتی به مس ندارید، استفاده از آن برای شما ضرر نخواهد داشت و شما را با اثرات درمانی که دارد شگفت زده خواهد کرد.

سفتی و خشکی مفاصل
همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم کاهش درد و خشکی ناشی از روماتیسم مفصلی یکی از خواص استفاده از دستبندهای مسی است افرادی که از این دستبندها برای این منظور استفاده کرده اند مدعی این هستند که مفاصل شان نرم تر شده و راحت تر از قبل حرکت می کند شاید این سوال پیش بیاید که دستبندهای مسی فقط در مچ قابل استفاده است اما خوب است بدانید مس روی تمام مفاصل بدن دارای تاثیر مثبت است.

درد مفاصل
از کاربردها و خواص درمانی دستبند مسی، کاهش درد ناشی از آرتروز است برخی معتقدند که این فلز از خود مواد آنتی اکسیدان و ضد التهاب ساتع می کند هرچند در حال حاضر دلایل علمی برای این ادعا وجود ندارد اما، برخی ادعا کرده اند که با استفاده از دستبند مسی، درد آرتروز آن ها کم شده است.

مواد معدنی
با توجه به این که دستبند مسی، مواد معدنی از خود ساتع می کند که وارد جریان خون انسان می شود بنابراین طبق این ادعا، آهن و روی موجود در مس، با عرق و پوست انسان ترکیب و جذب بدن می شود بنابراین با استفاده از آن می توان کمبود آهن و روی بدن را جبران کرد جذب دایمی آهن و روی از طریق خون، در کوتاه مدت و بلند مدت، باعث بهبودی بافت ها و مفاصل خواهد شد.

از نظر تئوری، مواد معدنی که از طریق عرق انسان جذب بدن می شوند، مستقیما وارد خون خواهد شد و از کبد عبور نمی کنند به همین دلیل، جذب آن ها بسیار بهتر از مکمل های آهن و روی موجود در بازار است.

گفتنی است، خواص دستبند مسی باعث ایجاد نشاط و شادی می شود و جریان خون بیشتری را در بدن شما به گردش در می آورد و سبب می شود تا احساس خستگی نداشته باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *