نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
نمایش محصولات ایرانی در آریا گالری
ظروف قلمزنی مسی

ظروف قلم زنی مسی

هنر قلم زنی روی فلز – ایجاد نقش به وسیله قلم با چکش کاری – در اصفهان، قطب صنایع دستی سابقه ای دیرینه دارد. در واقع یکی از روش های تزیین فلزات، قلم زنی می باشد و ظروف قلم زنی مسی از محصولات پرکاربرد این هنر به شمار می روند.

ظروف قلم زنی مسی

گفته می شود مس از نخستین فلزهایی است که برای انسان قابل توجه بوده و از فلزات پرکاربرد در این هنر است. رنگ آن قرمز متمایل به نارنجی می باشد و همین رنگ جذاب از نقطه های قوت آن می باشد.

قلم زنی اصفهان یکی از سبک هایی است که در این حوزه وجود دارد. نقش گل و بوته و اسلیمی های دوره صفویه از ویژگی های نقوش این سبک می باشد. سینی مسی قلم زنی شده، جام، تنگ و ظرف هایی شبیه گلدان از جمله ظروف قلم زنی مسی هستند.

یکی از سبک های قلمزنی اصفهان، برجسته کاری می باشد که بسیار پرطرفدار، زیبا و اصیل که شما میتوانید با مطالعه مقاله ” آموزش قلمزنی برجسته کاری ” اطلاعات بسیار بیشتری در این باره بدست آورید.

ظروف قلم زنی مسی

از این ظروف می توان علاوه بر نقش اصلی آن در مصارف خانگی، برای دکوراسیون داخلی خانه ها و بعضا رستوران ها و کافی شاپ هایی با طراحی پست مدرنیستی سود برد. قیمت ظروف قلم زنی علاوه بر نقش های به کار رفته در آن به جنس آن نیز بستگی دارد که مس از همه آن ها ارزان تر می باشد.

ظروف قلم زنی مسی

میدان نقش جهان و در دل آن بازار مسگرها با هیاهویی که در چندین قرن گذشته داشته، با وجود کم رنگ شدن آن چکش کاری ها هنوز پذیرا و چه بسا چشم انتظار دوستداران هنرهای دیرینه می باشد. فروش محصولات قلم زنی روی مس در سایت ارائه می شود.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *